Make your own free website on Tripod.com
May 21st UNR Results
Ride Time Entry # Rider Horse Score Percent Placing
Training Level Test 1
8:30 AM J 92 Ellen Dickson Dan Scratch __________ __________
8:36 AM O 97 Katharina Herz Budlite 114 51.818 2
8:42 AM J 74 Hanna Helman Liberty 127 57.727 1
8:48 AM J 82 Christina Sawtell Maya Star Eliminated __________ __________
8:55 AM A 86 Susan Reaney Splash Scratch __________ __________
9:01 AM A 89 Candy Alden Conan 110 50 3
9:07 AM J 91 Samantha Quinlan Georgio 108 49.09 4
9:13 AM J 93 Ellen Dickson Lexie Scratch __________ __________
Training Level Test 2
9:23 AM O 94 Katharina Herz Red Rox Ruby 144 55.384 5
9:30 AM J 74 Hanna Helman Liberty 150 57.69 3
9:37 AM J 82 Christina Sawtell Maya Star 140 53.846 6
9:44 AM J 92 Ellen Dickson Dan Scratch __________ __________
9:52 AM A 86 Susan Reaney Splash Scratch __________ __________
9:59 AM A 89 Candy Alden Conan Eliminated __________ __________
10:06 AM O 95 Katharina Herz Red Rox Margo 145 55.769 4
10:13 AM A 83 Lesley Grove Texas True Colors 159 61.152 2
10:20 AM J 91 Samantha Quinlan Georgio 135 51.923 7
10:27 AM J 89 Candy Alden Conan 140 53.846 re-ride
BREAK
USDF Intro A
10:55 AM J 90 Emmeline Alden Geyser 99 49.5 1
Training Level Test 2 - cont.
11:03 AM O 96 Katharina Herz Red Rox Tank 161 61.923 1
Training Level Test 3
11:11 AM J 62 Haley Greenside Sunshine's George 126 52.5 4
11:18 AM A 83 Lesley Grove Texas True Colors 138 57.5 3
11:25 AM O 81 Cassandra Jo Fonteyne 122 50.833 5
11:32 AM J 85 Kelsey Artman April Star 142 59.166 1
11:40 AM J 99 Adrienne Bonie Just Call Me Tiger 140 58.333 2
USDF Intro B
11:50 AM J 90 Emmeline Alden Geyser 102 48.571 1
Training Level Test 4 - part 1
12:00 PM O 96 Katharina Herz Red Rox Tank 156 60 1
12:07 PM J 62 Haley Greenside Sunshine's George 135 51.923 6
LUNCH
Second Level Test 1
1:00PM J 98 Troy Christensen Casper the Friendly Horse 243 63.947 1
Training Level Test 4 - part 2
1:09PM O 97 Katharina Herz Budlite 133 51.153 7
1:16PM O 81 Cassandra Jo Fonteyne 147 56.538 3
1:23PM J 99 Adrienne Bonie Just Call Me Tiger 139 53.461 5
1:30PM O 94 Katharina Herz Red Rox Ruby 147 56.538 4
Second Level Test 2
1:40PM J 98 Troy Christensen Casper the Friendly Horse 213 57.567 1
First Level Test 1
1:50PM J 85 Kelsey Artman April Star 152 56.296 2
1:58PM J 88 Jacki Dunt Diamond Rio Scratch __________ __________
2:06PM A 29 Lavinia Johnston Penelope Pitstop Scratch __________ __________
2:14PM J 84 Erica Ward Landites 170 62.963 1
Training Level Test 4 - part 3
2:24PM O 95 Katharina Herz Red Rox Margo 148 56.923 2
BREAK
First Level Test 3
2:50PM O 87 Elizabeth Coffey Curle Ndependence 243 69.428 1
2:58PM A 28 Michele Ting Faramir 220 62.857 2
3:06PM A 29 Lavinia Johnston Penelope Pitstop Scratch __________ __________
First Level Test 2
3:16PM J 88 Jacki Dunt Diamond Rio Scratch __________ __________
3:24PM J 84 Erica Ward Landites 212 62.353 1
First Level Test 4
3:34PM O 87 Elizabeth Coffey Curle Ndependence 245 68.055 1
3:42PM A 28 Michele Ting Faramir 232 64.444 2